Skorygowane zostały dane z poprzedniego miesiąca. Ostatecznie zamówienia w maju spadły o 2,3 proc., a zamówienia bez środków transportu były niższe o 0,2 proc., wobec szacowanego wcześniej spadku o 2,4 proc. i 0,4 proc.
Razem z raportem o zamówieniach zostały opublikowane tygodniowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Jak poinformował Departament Pracy USA, w minionym tygodniu liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych spadła o 2 tys. do 301 tys. Analitycy prognozowali natomiast jej wzrost do 310 tys.
Kurs EUR/USD nie zareagował na dane z USA, które jako całość należy zapisać na minus dla dolara. O godzinie 14:39 za euro trzeba było zapłacić 1,3721 dolara.
Od wczoraj, pomimo podejmowanych dziś licznych prób, notowania eurodolara stabilizują się w przedziale 1,3704-1,3722 dolara. Wybicie dołem z tej stabilizacji będzie oznaczało przełamanie grupy wsparć w okolicach poziomu 1,37 (m.in. połowa długiej białej świecy z 10 lipca br. na wykresie dziennym oraz 1,5-miesiecznej linii hossy na wykresie godzinowym) i otworzy drogę do przedłużenia spadkowej korekty. Przynajmniej do 1,3649 dolara, czyli do potrójnego wsparcia wyznaczonego przez szczyty na wykresie godzinowym, dziennym i tygodniowym.
Natomiast wybicie górą ze stabilizacji może kończyć rozpoczętą wczoraj korektę na EUR/USD, otwierając drogę do rekordu wszechczasów na poziomie 1,3851 dolara.