Poznawanie rynku kapitałowego można rozpocząć wizytą w siedzibie samej Giełdy Papierów Wartościowych. Spotkania, które należy wcześniej umówić, odbywają się w zorganizowanych grupach. Podczas godzinnego pobytu obejrzymy film, a pracownicy rozwieją dręczące nas wątpliwości.
Szkoła Giełdowa
Wszystkich, którzy chcą lepiej zadbać o swoje oszczędności i pogłębić wiedzę o inwestowaniu w papiery wartościowe, GPW zaprasza do Szkoły Giełdowej. Kurs obejmuje 14 godzin wykładów prowadzonych przez pracowników domów maklerskich oraz wykładowców wyższych uczelni. Za 200 zł otrzymujemy również obszerne materiały zgodne z planem zajęć oraz podręcznik dotyczący podstaw inwestowania. Ponadto dla absolwentów przewidziano promocje, którymi najczęściej są zwolnienia z opłaty za prowadzenie rachunku brokerskiego we współpracujących domach maklerskich. Osoby, które nie zdecydują się na uczestnictwo w kursie, mogą nieodpłatnie oswoić się z wiedzą dotyczącą rynku kapitałowego za pomocą Szkoły Giełdowej w Internecie. Znajdziemy tam wykłady, słownik fachowych terminów oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Samodzielna nauka
Mówi się, że "szkolna edukacja zapewni Ci byt, a samokształcenie - fortunę". Szkoła Giełdowa pozwoli nam zdobyć solidne podstawy teoretyczne, jednak rekina giełdowego z nikogo nie uczyni. Pozostaje więc dalsza nauka. W księgarniach dostępnych jest wiele pozycji o papierach wartościowych, więc bez problemu powinniśmy wybrać coś dla siebie. Książką szczególnie cenioną przez inwestorów jest "Giełda, wolność i pieniądze. Poradnik spekulanta" K. Van Tharpa. - Być może Święty Graal jest nieosiągalny, ale Van Tharp zbliżył się do niego na tyle, na ile to możliwe - stwierdził jeden z jej czytelników.