Wybór inwestora dla sklepów Go Sport Polska ponownie odsunięty w czasie

10 listopada – to aktualny (już trzeci) termin wyboru nabywcy majątku sieci sklepów ze sprzętem i odzieżą sportową Go Sport Polska – dowiadujemy się.

Publikacja: 07.11.2022 18:03

Wybór inwestora dla sklepów Go Sport Polska ponownie odsunięty w czasie

Foto: Adobestock

Syndyk spółki Go Sport Polska zamiast wybrać najlepszą z ofert w poniedziałek, 7 listopada, postanowił rozpocząć negocjacje z grupą inwestorów, którzy złożyli oferty. Powód – jak słyszymy – to chęć podbicia ceny.

Odkupieniem sklepów, ich wyposażenia oraz towarów Go Sportu interesowało się kilkanaście podmiotów. Jak pisaliśmy, spośród giełdowych firm wiążącą ofertę zamierzał złożyć Intersport Polska, którego znaczącym akcjonariuszem jest OTCF, właściciel 4F. Temu, że uczestniczy w konkursie nie zaprzeczyło CCC. Marcin Czyczerski, prezes obuwniczo-odzieżowej firmy sygnalizował jednak, że nie jest to sprawa o istotnym wymiarze z punktu widzenia grupy.

Syndyk: firma Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja sprzedaje 25 sklepów Go Sport. Liczy się cena, ale i kwestie logistyczne: tempo przewiezienia wyposażenia i towarów.

Go Sport Polska to część grupy, kontrolowanej przez rosyjskich inwestorów. Spółkę dotknęły sankcje wprowadzone przez polski rząd po napaści Rosji na Ukrainę.

Wcześniej siecią interesowała się brytyjska grupa Frasers. Jej firma zależna – SportsDirect - wiosną tego roku otrzymała zgodę urzędu antymonopolowego na przejęcie Go Sport Polska. Do transakcji nie doszło. Po ogłoszeniu listy podmiotów objętych sankcjami sklepy Go Sport Polska zostały zamknięte. Sąd ogłosił upadłość.

Pierwotnie syndyk wybór oferty na zakup aktywów po Go Sport Polska wyznaczony był na 4 listopada, a następnie termin ten przesunięto na 7 listopada.

Handel i konsumpcja
Akcje CCC tracą ponad 10 proc. po finalnych wynikach roku 2024/25
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Handel i konsumpcja
Analitycy: pierwszy kwartał bieżącego roku wyhamował CCC i LPP
Handel i konsumpcja
Mateusz Kolański: VRG odzyskała rytm w segmencie odzieżowym
Handel i konsumpcja
Dino rekordowo drogie. Wycena odkleiła się od fundamentów?
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Handel i konsumpcja
Techniczny problem eObuwia
Handel i konsumpcja
LPP bliżej ugody z KNF