Przewidywana jest jeszcze niewielka obniżka w 2003 r., kiedy na rynku pojawi się ponad 200 tys. mkw. nowych powierzchni w realizowanych obiektach. Polska nadal pozostaje atrakcyjnym rejonem dla inwestorów instytucjonalnych, szczególne znaczenie ma tutaj Warszawa. W ciągu 2,5 roku wiele zagranicznych funduszy inwestycyjnych właśnie tutaj kupiło nieruchomości. W 2002 r. wartość inwestycji w tym segmencie rynku powinna zamknąć się kwotą 300 mln USD, tj. na poziomie z 2000 r. Warszawa nadal pozostaje bardziej atrakcyjna od Pragi czy Budapesztu, mimo że w ostatnich dwóch latach stopa zwrotu z inwestycji spadła tutaj z 15-16%, do ok. 10%. Wzrost cen jednak nie nastąpi, ale prognozowany spadek będzie już niewielki. - Warszawski rynek nieruchomości komercyjnych w dużej części zdyskontował już perspektywę wejścia do Unii Europejskiej. Oznacza to, że ceny wynajmu nie będą już rosły - ocenia Jarosław Górecki z firmy Cusman & Wakefield Healey & Baker.
Według szacunków firmy DTZ, czynsze w najlepszych biurowcach w centrum miasta sięgają obecnie 20-29 USD/mkw. W obiektach oddalonych od centrum, ale o dobrym standardzie technicznym trzeba zapłacić 14-19 USD/mkw.
Wskaźnik powierzchni niewynajętej w centrum Warszawy wynosi obecnie ok. 15%, poza centrum - 17,6%. Jest to blisko dwukrotnie więcej niż w stolicach europejskich.