We wtorek rzeczniczka Eureko Lorrie Morgan potwierdziła, że konsorcjum Eureko sprzedało kilku inwestorom ok. 18,93 proc. z posiadanych 20,1 proc. akcji Banku Millennium.
"Nie byliśmy żadnym z inwestorów, którzy kupili od Eureko akcje Millennium w transakcjach pakietowych" - powiedział ISB Paulo Fidalgo, rzecznik BCP.
"Ponadto nie komentuję w żaden sposób naszej obecności w akcjonariacie Banku Millennium" - dodał.
Lorrie Morgan powiedziała we wtorek, że cześć nabywających akcje Millennum w wyniku tej transakcji jest już inwestorami banku.
Sprzedaż w trzech pakietach akcji Millennium przez Eureko została przeprowadzona w poniedziałek, kiedy właściciela zmieniło 160 mln 747 tys. akcji Banku Millennium, po cenie 3,2 zł za sztukę, czyli po cenie rynkowej. Obrót w transakcjach pakietowych wyniósł 514,39 mln zł.