Supernova Capital, fundusz, który jest m.in. akcjonariuszem Polskiego Przedsiębiorstwa Wydawnictw Kartograficznych i dwóch NFI, złożył ofertę na zakup akcji Długich Rozmów - poinformowała agencja ISB. Nie potwierdził tego jednak Maciej Zientara, wiceprezes Supernovej Capital.

Jak ustaliliśmy, propozycję zakupu akcji DR złożyła firma, w imieniu której występuje Grzegorz Esz, związany kiedyś z Polską Telefonią Cyfrową. G. Esz nie chciał tego skomentować. Menedżer, który niedawno wrócił z Rosji, zasiada m.in. w zarządach PPWK oraz niewielkiego operatora stacjonarnego Elterix z siedzibą w Gdańsku.

Najprawdopodobniej to nie kartograficzne wydawnictwo jest autorem oferty złożonej A. Bińkowskiemu. Prezes, który jest jedynym właścicielem firmy, nie chciał zdradzić nazwy potencjalnego kupca. - Prowadzimy rozmowy z kilkoma zainteresowanymi podmiotami - zaznaczył.

Jak wcześniej informowaliśmy hurtowym operatorem interesuje się Mediatel. - Rozmowy trwają. Trudno mi ocenić prawdopodobieństwo, na ile zakończą się pomyślnie. Nie chcę wróżyć z fusów - powiedział Wojciech Gawęda, prezes Mediatelu. Informacji o tym, jak zakończyły się negocjacje z DR, należy spodziewać się około 20 lipca.

DR przygotowują się równolegle do wejścia na giełdę. Wczoraj poinformowały o powiększeniu grona członków rady nadzorczej i zarządu do 5 i 3 osób. W środę walne zgromadzenie Długich Rozmów powołało do rady Donalda Chodaka, niegdyś członka zarządu Telekomunikacji Polskiej, z którą DR robi od kilku lat interesy. D. Chodak został przewodniczącym rady DR. Rada dokooptowała do zarządu DR Piotra Tytkowskiego i Leszka Moszczyńskiego, pracowników spółki.