Prognozowana cena sprzedaży netto powinna wynieść ok. 107,2 mln zł.
„W wyniku zakończonych negocjacji ustalono mechanizm, który będzie użyty dla wyliczenia ostatecznej ceny sprzedaży. Na tej podstawie prognozowana cena sprzedaży netto winna wynieść około 107,2 mln zł" – czytamy w komunikacie Ciechu.
Spółka podała, że na wartość transakcji złoży się cena sprzedaży oraz spłata przez kupującego pożyczek udzielonych przez Ciech spółkom Grupy Fosfory. „Obecny i przewidywany na dzień zamknięcia transakcji stan pożyczek wynosi 120,6 mln zł" – głosi komunikat.
Ostateczna cena będzie ustalona w momencie zamknięcia transakcji, po spełnieniu wszystkich warunków, w tym uzyskaniu zgód korporacyjnych i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że udało nam się wynegocjować korzystną cenę za aktywa niezwiązane z główną działalnością Grupy. Wierzę, że również bardzo zadowoleni są również nasi partnerzy z Puław, gdyż to umowa korzystna dla obu stron. Sfinalizowanie tej dezinwestycji pozwoli nam na zamknięcie procesu pozyskiwania 400 mln zł niezbędnych do spełnienia warunków obecnego porozumienia z bankami" – powiedział prezes Ciechu Ryszard Kunicki, cytowany w komunikacie.