Kruk chce wejścia DCG na GPW, zapowiada oświadczenie

WARSZAWA, 7 maja (Reuters) - Firma jubilerska W.Kruk SA nie rezygnuje z planów wprowadzenia na giełdę swojej spółki zależnej DCG SA, mimo, że Vistula&Wólczanka SA (V&W) ogłosiła wezwanie na 66 procent akcji Kruka, powiedział w środę prezes Kruka i DCG Jan Rosochowicz. I zapowiedział oświadczenie w sprawie wezwania.

Aktualizacja: 27.02.2017 15:45 Publikacja: 07.05.2008 13:53

V&W wezwał w tym tygodniu do sprzedaży W.Kruka oferując 23,70 złotego za akcję, cenę zbliżoną do notowań rynkowych. Wiceprezes W.Kruk powiedział we wtorek, że rodzina Kruków, która jest największym akcjonariuszem spółki, posiadającym 28 procent akcji, nie będzie ich sprzedawać. Ponad jedną trzecią kapitału ma z kolei kilka krajowych funduszy. "Zarząd Kruka przygotuje stosowne oświadczenie w sprawie wezwania, ono się ukaże prawdopodobnie w piątek. Zarząd, tak jak wymaga tego prawo, wyda akcjonariuszom rekomendację czy na wezwanie odpowiadać i odniesie się do zaproponowanej ceny" - powiedział reporterom Rosochowicz.

Tymczasem Kruk nie zmienia planów dotyczących firmy DCG, zarządzającej marką Deni Cler i dysponującej siecią 28 salonów: 27 salonów Deni Cler i 1 pod marką Cacharel. "Mamy założone plany i je realizujemy. Nie wiadomo, co stanie się od dzisiaj do 27 maja (kiedy skończą się zapisy w wezwaniu na W.Kruk)" - powiedział Rosochowicz. Prospekt emisyjny DCG trafił do Komisji Nadzoru Finansowego 24 kwietnia. DCG planuje emisję, by sfinansować plany rozwoju zakładające otwarcie do końca 2010 roku 15 nowych sklepów pod marką Deni Cler i 10-11 sklepów pod marką Cacharel.

"Inwestycje DCG pochłoną do 30 milionów złotych, większość chcemy sfinansować środkami z giełdy, dlatego planujemy emisję o wartości około 20 milionów złotych" - powiedział Rosochowicz.

DCG ma wyemitować od 400 tysięcy do 950 tysięcy akcji. W ofercie do 1,1 miliona akcji spółki zamierza też sprzedać W.Kruk, który teraz ma 100 procent akcji DCG. Kapitał DCG dzieli się teraz na 4,6 miliona walorów.

W 2007 roku DCG osiągnęło 4 miliony złotych zysku netto przy blisko 45 milionach złotych przychodów wobec odpowiednio 3 milionów i 38 milionów rok wcześniej.

"Średnioroczny wzrost przychodów w ciągu ostatnich trzech lat wyniósł 16 procent i ten trend będzie się w najbliższych latach utrzymywał" - powiedział Rosochowicz.

(Autor: Paweł Bernat; Redagował: Marcin Gocłowski)

(([email protected], +48 22 653 9700, Reuters Messaging: [email protected])) lplint

VRG
Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego