Reklama

Sezon jesiennych transferów rozpoczęty

Jesień przyniesie zmiany na stanowiskach zarządzających funduszami

Aktualizacja: 12.02.2017 17:21 Publikacja: 25.09.2012 15:06

Sezon jesiennych transferów rozpoczęty

Foto: Bloomberg

Od pierwszego października do zespołu zarządzających TFI Allianz dołączy Hubert Kmiecik. Od czerwca 2004 r. pracował w Pioneer Pekao Investment Management, w Allianz będzie zarządzał funduszem Allianz Akcji.

Trochę wcześniej, bo w sierpniu, do Allianza dołączył również Leszek Milczarek – będzie zarządzał funduszami aktywnej alokacji i absolutnej stopy zwrotu. Latem tego roku rozstał się z Idea TFI, gdzie odpowiadał za fundusz zmiennego zaangażowania.

Z Idei odszedł również Michał Ferenc, który w lutym tego roku przejął zarządzanie funduszem Idea Premium od Wojciecha Górnego. Obaj byli uczestnikami ciekawej roszady kadrowej na polskim rynku funduszy – dwa TFI, Millennium i Idea, „wymieniły się" zarządzającymi. Od pierwszego października Ferenc oficjalnie dołączy do zespołu zarządzających Generali OFE.

Zarządzanie funduszem Idea Premium najprawdopodobniej przejmie po Michale Ferencu Piotr Lodkowski, który do tej pory w DM IDMSA (instytucji zarządzającej funduszami Idea TFI) pełnił funkcję analityka rynków finansowych.

Jeszcze w marcu do TFI Allianz dołączył Paweł Małyska, wcześniej zarządzający i członek zarządu m.in. w Opera TFI i Copernicus Capital TFI. Allianz TFI poinformowało dzisiaj, że zakończyło  właśnie przebudowę zespołu zarządzających i analityków po tym, jak wiosną tego roku TFI opuściły osoby odpowiedzialne za dotychczasowe, w niektórych przypadkach bardzo dobre, wyniki funduszy. Zarządzający Jerzy Kasprzak i Paweł Jackowski zmienili pracodawcę na Ipopema TFI, a dyrektor inwestycyjny – Marek Mikuć - razem z zarządzającym akcjami Cezarym Markiewiczem przeszli do powstającego właśnie Open TFI.

Reklama
Reklama

Nowy zespół Allianza wesprze również dwóch nowych analityków: Grzegorz Prażmo i Michał Karewicz.

Patronat Rzeczpospolitej
W Warszawie odbyło się XVIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Gospodarka
Wzrost wydatków publicznych Polski jest najwyższy w regionie
Gospodarka
Odpowiedzialny biznes musi się transformować
Gospodarka
Hazard w Finlandii. Dlaczego państwowy monopol się nie sprawdził?
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Gospodarka
Wspieramy bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
Gospodarka
Tradycyjny handel buduje więzi
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama