Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Partnerzy i dyrektorzy zarządzający w Goldman Sachs w USA będą mogli brać tyle dni urlopu, ile będą chcieli – donosi agencja Bloomberga, powołując się na wewnętrzny dokument tego banku. Niższą kadrę wciąż będą obowiązywały limity dni wolnych, ale otrzyma ona po dwa dodatkowe dni urlopu do wykorzystania rocznie. Ponadto wszyscy pracownicy Goldman Sachs będą od 2023 r. musieli wykorzystywać po trzy tygodnie urlopu.
Nowa polityka banku ma służyć m.in. przyciąganiu utalentowanych pracowników. Ma też zrekompensować cofnięcie niektórych przywilejów, które miały zachęcać pracowników do powrotu do biur po pandemii. (Goldman Sachs oferował m.in. darmowe śniadania i obiady, ale w zeszłym miesiącu wycofał się z tego.) Bank obiecywał, że poprawi warunki pracy po tym, jak ponad rok temu wyciekła notatka jednego z młodszych analityków, w której skarżył się on na zbyt duże obciążenie pracą. Twierdził, że jego tydzień pracy wynosi 100 godzin.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Inflacja konsumencka w USA okazała się w czerwcu nieco wyższa od prognoz, ale inflacja bazowa była już piąty miesiąc z rzędu niższa od oczekiwanej.
W czasie wojny handlowej wypowiedzianej światu przez Donalda Trumpa inwestorzy poszukują bezpiecznych przystani dla swoich pieniędzy. Kuszącą alternatywą okazało się srebro. Popyt na kruszec jest tak duży, że jego cena jest najwyższa od 14 lat.
Jak wynika z najnowszego badania globalnych zarządzających funduszami przeprowadzonego przez Bank of America, nastroje inwestorów gwałtownie wzrosły w lipcu, osiągając najwyższy poziom od lutego.
Gospodarka Chin powiększyła się w drugim kwartale nieco bardziej niż oczekiwano. Wojna handlowa z USA nie przyniosła jej katastrofy.
Inwestorzy bagatelizują weekendowe sygnały zza oceanu i uznają, że działania gospodarza Białego Domu to tylko taktyka negocjacyjna i koniec końców cła nie będą tak wysokie. Pytanie, czy to dość proste założenie przetrwa próbę czasu.
Koszty opieki zdrowotnej pochłaniają coraz większą część dochodów gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie wydają obecnie na opiekę zdrowotną więcej niż na artykuły spożywcze czy mieszkanie.