Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 10.02.2018 07:59 Publikacja: 10.02.2018 04:16
To był najgorszy od września 2011 r. tydzień dla światowych giełd. Bardzo nerwowa atmosfera na parkietach utrzymywała się do samego końca. Po ostrej wyprzedaży z czwartku (Dow Jones stracił wówczas aż 4,2 proc.) piątkowa sesja zaczęła się od silnej wyprzedaży w Azji. Chiński Shanghai Composite stracił 4,1 proc., a Hang Seng, główny indeks giełdy w Hongkongu, spadł o 3,1 proc. Większość europejskich indeksów giełdowych umiarkowanie traciła, a sesja w USA zaczęła się od zwyżek. Nie zmienia to jednak faktu, że indeks S&P 500 spadł już o ponad 10 proc. od tegorocznego szczytu (podobnie jak niemiecki DAX, japoński Nikkei 225 czy chiński Shanghai Composite), a to oznacza pod względem technicznym korektę.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W drugim głosowaniu lider CDU/CSU Friedrich Merz został wybrany kanclerzem Niemiec.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Lider CDU/CSU Friedrich Merz nie zdołał zebrać wymaganego poparcia, by w głosowaniu w parlamencie zostać wybranym kanclerzem Niemiec.
Niepewność dotycząca kondycji gospodarki amerykańskiej przemawia za tym, by Rezerwa Federalna na środowym posiedzeniu wstrzymała się z decyzjami o obniżkach stóp.
Towary z Państwa Środka, które miały zostać wyeksportowane do USA, zaczynają zalewać rynek krajowy i bywają sprzedawane z dużymi zniżkami.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Warren Buffett zrobił, co mógł, aby przygotować swojego następcę w Berkshire Hathaway. Powierzył przyszłemu CEO Gregowi Abelowi zarządzanie większością firm, mianował go wiceprezesem, współpracował z nim przy ostatnich inwestycjach w Japonii.
Klaus Schwab jest oskarżany o manipulowanie globalnymi raportami o konkurencyjności, wykorzystanie funduszów organizacji na prywatne luksusy i tworzenie toksycznego środowiska pracy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas