Reklama

Apple: wyższe przychody i skup akcji

Gigant telekomunikacyjny firma Apple poinformowała we wtorek, że przeznaczy na skup akcji 100 mld dol., a wyższa sprzedaż iPhone'ów zwiększyła przychody firmy o 16 proc. w drugim kwartale roku fiskalnego 2017/2018

Publikacja: 02.05.2018 08:45

Apple: wyższe przychody i skup akcji

Foto: Bloomberg

Przychody Apple'a wzrosły rdr o 16 proc. do 61,1 mld dol. Firma sprzedała 52.2 mln iPhone'ów, niewiele poniżej oczekiwań analityków, i wobec zmniejszającego się zapotrzebowania rynku na smartfony.

- Wygląda na to, że Apple wygrywa na wszystkich frontach - skomentował dla BBC wyniki firmy Ben Stanton, analityk Canalys.

Dzięki mniejszemu podatkowi korporacyjnemu w USA, firma zapowiedziała wyższą o 16 proc. dywidendę kwartalną, z 63 do 73 centów na akcję.

Zysk firmy w drugim kwartale roku fiskalnego wyniósł 13.8 mld dol. , 2.73 dol. na akcję , w ubiegłym roku firma zarobiła 11 mld dol, 2.10 dol. na akcję. Analitycy przepytani przez FactSet oczekiwali zysku wynoszącego  13.5 mld dol. , 2.62 dol. na akcję.

Według prognoz firmy przychody w bieżącym kwartalne wyniosą między 51,5 a 53,5 mld dol.

Reklama
Reklama

Akcje koncerny zyskały ponad 3 proc. we wtorkowym handlu posesyjnym.

Gospodarka światowa
Kto wygra walkę o supremację w dziedzinie sztucznej inteligencji?
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Gospodarka światowa
Donald Trump zawęził wybór kandydatów na szefa Fedu. I stawia jeden warunek
Gospodarka światowa
Niemiecka inflacja potwierdzona, usługi wywierają presję na wzrost cen
Gospodarka światowa
Brytyjska gospodarka hamuje. PKB niespodziewanie na minusie
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Gospodarka światowa
Do 2035 r. jedna czwarta mieszkańców Niemiec będzie na emeryturze
Gospodarka światowa
„Najbardziej szalone IPO w historii”. Wycena SpaceX sięgnie bilionów dolarów?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama