Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W 2050 r. londyńska pogoda będzie bardziej przypominała barcelońską, klimat w Mediolanie stanie się zbliżony do obecnego w Dallas – wynika z raportu opublikowanego w czasopiśmie „PloS One". W Europie lata mają być cieplejsze o 3,5 stopnia Celsjusza, a zimy nawet o 4,7 proc., co będzie oznaczało przeniesienie miast do klimatu, który obecnie jest o tysiąc kilometrów na południe. Ponad trzy czwarte dużych miast do 2050 r. będzie miało zupełnie inny klimat niż obecnie. Badaniem objęto 520 miast i z raportu wynika, że miasta z północnej szerokości geograficznej odczują największe zmiany klimatu. W Detroit ma być jak w Waszyngtonie, a w Seattle jak w San Francisco. JB
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Jak wynika z najnowszego badania globalnych zarządzających funduszami przeprowadzonego przez Bank of America, nastroje inwestorów gwałtownie wzrosły w lipcu, osiągając najwyższy poziom od lutego.
Gospodarka Chin powiększyła się w drugim kwartale nieco bardziej niż oczekiwano. Wojna handlowa z USA nie przyniosła jej katastrofy.
Inwestorzy bagatelizują weekendowe sygnały zza oceanu i uznają, że działania gospodarza Białego Domu to tylko taktyka negocjacyjna i koniec końców cła nie będą tak wysokie. Pytanie, czy to dość proste założenie przetrwa próbę czasu.
Koszty opieki zdrowotnej pochłaniają coraz większą część dochodów gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie wydają obecnie na opiekę zdrowotną więcej niż na artykuły spożywcze czy mieszkanie.
Rosja może stracić w Baku i w Erywaniu nie tylko wpływy polityczne, ale również biznesowe i kulturowe. W Armenii już przyjęto uchwałę, która znacznie ułatwi przejmowanie rosyjskich biznesów ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa narodowego.
Komisja Europejska powróciła do negocjacji umowy o wolnym handlu z Australią. Trwają konsultacje z eksporterami.