Reklama

Pojawia się problem dla banków

Europejski Bank Centralny obniży stopę depozytową i uruchomi program skupu aktywów na najbliższym posiedzeniu, które odbędzie się 12 września – wynika z najnowszej ankiety przeprowadzonej przez agencję Reuters.

Publikacja: 05.09.2019 05:01

Pojawia się problem dla banków

Foto: Bloomberg

Christian Sewing, prezes Deutsche Banku, ostrzega, że dalsze obniżanie stóp procentowych w strefie euro będzie miało minimalny wpływ na gospodarkę i grozi poważnymi skutkami ubocznymi dla sektora bankowego.

Z najnowszego sondażu Reutersa wynika, że ekonomiści spodziewają się, że EBC obniży stopę depozytową we wrześniu, przy czym zdecydowana większość przewiduje obniżkę o 0,1 pkt proc., do -0,5 proc. Blisko jedna czwarta respondentów spodziewa się obniżki o 0,2 pkt proc.

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Gospodarka światowa
Kto wygra walkę o supremację w dziedzinie sztucznej inteligencji?
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Gospodarka światowa
Donald Trump zawęził wybór kandydatów na szefa Fedu. I stawia jeden warunek
Gospodarka światowa
Niemiecka inflacja potwierdzona, usługi wywierają presję na wzrost cen
Gospodarka światowa
Brytyjska gospodarka hamuje. PKB niespodziewanie na minusie
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Gospodarka światowa
Do 2035 r. jedna czwarta mieszkańców Niemiec będzie na emeryturze
Gospodarka światowa
„Najbardziej szalone IPO w historii”. Wycena SpaceX sięgnie bilionów dolarów?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama