Reklama

The Independent: Pomoc dla przemysłu naftowego

Donald Trump ogłosił dofinansowanie producentów ropy 3 mld dolarów, które mają zostać przeznaczone na uzupełnienie krajowych rezerw o 77 mln baryłek.

Publikacja: 23.03.2020 05:06

Prezydent USA Donald Trump

Prezydent USA Donald Trump

Kongresmeni Partii Demokratycznej sprzeciwiali się temu rozwiązaniu, twierdząc, że posiadane 636 mln baryłek jest wystarczające, a dodatkowe fundusze dla przedsiębiorstw zanieczyszczających planetę pokazują lekceważący stosunek Stanów do kryzysu klimatycznego. Z takim działaniem nie zgadza się m.in. specjalista ds. globalnej polityki energetycznej John MacWilliams, który wolałby przeznaczyć te środki na walkę z rosnącym bezrobociem i epidemią koronawirusa.

Kongresmeni Partii Republikańskiej podnoszą, że w obliczu spadku cen ropy uzupełnienie zapasów jest rozsądnym rozwiązaniem. Jednocześnie Trump podkreślił, że obserwuje decyzje podejmowane przez Rosję i Arabię Saudyjską dotyczące ropy i w odpowiednim momencie się zaangażuje, jednak nie zdradził w jaki sposób. GSU

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Gospodarka światowa
Jak rząd USA przejmuje udziały w strategicznych spółkach
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Gospodarka światowa
Giganty technologiczne nadal mają bardzo dużo gotówki
Gospodarka światowa
Wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA najmniej od ponad trzech lat
Gospodarka światowa
Nie ma bańki AI – twierdzą wielkie firmy z Wall Street
Materiał Promocyjny
Mokotów z wyższej półki. Butikowe projekty mieszkaniowe SGI
Gospodarka światowa
Szokujące prognozy Saxo Banku: Polska zatrzymuje się na 72 godziny
Gospodarka światowa
Indeks giełdy w Seulu wystrzelił jak rakieta
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama