Zarządzający funduszami w „byczych” nastrojach

Jedynie 13 proc. zarządzających funduszami obawia się bańki na amerykańskim rynku akcji – mówi najnowszy sondaż Bank of America. 53 proc. ankietowanych twierdzi, że giełdy amerykańskie są obecnie w późnym stadium rynku „byka", a 27 proc. uważa, że dopiero na wczesnym etapie hossy.

Publikacja: 17.02.2021 05:00

Zarządzający funduszami w „byczych” nastrojach

Foto: AFP

– Jedynym powodem, by być nastawionym „niedźwiedzio", jest to, że... nie ma powodu, by być nastawionym „niedźwiedzio" – twierdzi Michael Hartnett, główny strateg inwestycyjny BofA.

Aż 91 proc. netto zarządzających spodziewa się, że gospodarka będzie w nadchodzących miesiącach nabierała siły. To rekordowy wynik w historii sondażów przeprowadzanych co miesiąc przez BofA. 84 proc. netto uważa natomiast, że zyski spółek będą rosły w tym roku. Dokonane przez zarządzających alokacje kapitału na rynki akcji i surowców są natomiast największe od 2011 r. Na amerykańskim rynku akcji zwiększyły się one w ciągu miesiąca o 5 pkt proc. do 9 proc. netto „przeważaj". Na rynku akcji strefy euro spadły o 9 pkt proc. do 20 proc. netto „przeważaj". Alokacje na wschodzących rynkach akcji co prawda spadły o 5 pkt proc. do 57 proc. netto „przeważaj", ale ta grupa rynków jest obecnie najbardziej preferowana przez zarządzających. Najmniej preferowane są akcje brytyjskie, choć zaangażowanie w nie zwiększyło się o 5 pkt proc. do 10 proc. netto „niedoważaj".

Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Gospodarka światowa
Amerykański PKB spadł w pierwszym kwartale
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka światowa
Volkswagen odnotował 37-proc. spadek zysku w pierwszym kwartale
Gospodarka światowa
PKB strefy euro wzrósł o 0,4 proc.
Gospodarka światowa
Chiny zniosły cło na amerykański surowiec. Ale nie chcą się przyznać
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Gospodarka światowa
Globalny szef international w Citi: na świecie będzie coraz mniej wolnego handlu
Gospodarka światowa
Czy DOGE rzeczywiście „ciął piłą łańcuchową” wydatki budżetowe?