Pierwszego dnia cena akcji wzrosła o ponad 40 proc., do niemal 50 dolarów. W ramach IPO firma pozyskała 4,6 mld dolarów, a jej kapitalizacja wynosi obecnie 85 mld dolarów. Jest to drugi, po Alibaba Group, największy debiut azjatyckiej spółki na giełdzie w USA.
Zdaniem ekspertów pozyskane środki przydadzą się nie tylko w rozszerzeniu działalności, ale i do dalszego rozwoju w Korei, ponieważ większość spółek postanawia rozwijać własne sieci dostaw. Dodatkowo Coupang boryka się z kryzysem wizerunkowym, który wywołały zgony pracowników magazynów firmy.
Jak podkreślają klienci platformy, oprócz Coupangu jest jeszcze wiele innych platform, które oferują takie same albo nawet lepsze warunki, jednak nie są one aż tak rozpoznawalne. – Szybki rozwój Coupang zawdzięcza spełnieniu dwóch najważniejszych potrzeb klientów: niskich cen i szybkiej dostawy – stwierdził Ju Yoon-hwang, profesor na Uniwersytecie Jangan. Co ciekawe, firma została założona przez Bom Suk Kima, studenta Harvardu, który jednak nie ukończył tamtejszej uczelni i postanowił założyć własną spółkę. GSU