O decyzji poinformował po posiedzeniu rządu. O możliwości pozbawienia Grada stanowiska premier Tusk mówił, gdy resortowi skarbu nie udało się do końca sierpnia sfinalizować sprzedaży majątku upadłych stoczni w Szczecinie i Gdyni.
Szef rządu tłumaczył, że sprzedaż stoczni była zadaniem niewykonalnym, i przeprosił opinię publiczną za zapowiedzi zdymisjonowania szefa MSP. Głównym zadaniem dla Grada będzie zrealizowanie planowanych w przyszłym roku 25 mld zł przychodów z prywatyzacji.
Minister Grad miał wczoraj udany dzień, bo na rękę poszła mu też Komisja Europejska, dając resortowi skarbu dodatkowy czas na sprzedaż majątku. Jak wynika z naszych informacji, ministerstwo skarbu wnioskowało o czas do końca roku.
Wczoraj rozpoczęło się Forum Inwestycyjne w Tarnowie będące częścią Forum Ekonomicznego w Krynicy. – Na pierwszy rzut oka wydaje się, że między forum a prywatyzacją nie ma bezpośredniego związku – mówił na konferencji otwierającej Forum Inwestycyjne w Tarnowie wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz. – Ale prywatyzacja w czasach kryzysu to nie tylko procedura wyłaniania inwestorów, ale również aktywne ich poszukiwanie, przekonywanie, że warto ulokować pieniądze w regionach.
Ujawnił, że na przełomie września i października ma być znana krótka lista inwestorów dla trzech spółek: Ciechu, Azotów Tarnów i Zakładów Azotowych Kędzierzyn. Inwestor, który kupi akcje od Skarbu Państwa i Nafty Polskiej, ma być wyłoniony w październiku.