Ostatecznie indeks szerokiego rynku zakończył sesję 1,9-proc. spadkiem. Do tak poważnego osunięcia się WIG-u najbardziej przyczynił się 2,4-proc. zjazd notowań mWIG40. Słabo sytuacja prezentowała się wśród najbardziej płynnych firm – WIG20 spadł o 2,1 proc. Spadków uniknął jedynie sWIG80, który zyskał symboliczne 0,1 proc. Wartość obrotów utrzymuje się na wysokim poziomie 900 mln zł.

Wśród spółek WIG20 sesja została zdominowana przez CD Projekt. Kurs spółki zyskał ostatecznie 1,7 proc., jednak tego dnia momentami rósł nawet 8,9 proc., by za chwilę osunąć się w okolice otwarcia. Inwestorzy starają się zdyskontować informacje napływające ze spółki, dotyczące aktualizacji strategii. Na przeciwnym biegunie były spadające o odpowiednio 4,8 proc. i 4,3 proc. akcje Allegro i Santandera Banku Polska.

W przypadku mWIG40 trudno było o znalezienie firm, których kurs mocno zyskiwał. Symboliczne zwyżki dotyczyły walorów Comarchu. Te jednak nie przekraczały 2 proc. Z kolei ponad 4,5 proc. traciły akcje ING.

Patrząc na najmniejsze firmy, dobrze prezentowały się zyskujące odpowiednio 3,2 proc. i 5,2 proc. walory Photonu Energy czy CI Games. Na przeciwnym biegunie były jednak akcje Serinusa Energy.

Na ostateczny rezultat mocny wpływ mieli inwestorzy w USA. W pierwszych godzinach sesji najważniejsze amerykańskie indeksy traciły nawet 2 proc.