W ubiegłym tygodniu WIG20 pogłębił wyraźnie skalę korekty. Rynek akcji się zatrzymał, co może sugerować możliwość pojawienia się odbicia. Takie odbicie należałoby odczytywać jako część korekty spadkowej, gdyż jej skala nadal nie zniosła przynajmniej połowy wcześniejszego wzrostu cen. Nadal można się powoływać na podobieństwo aktualnych zmian do tego, co działo się w czerwcu. To także sugerowałoby powiększenie skali spadków, choć niekoniecznie w aż tak wielkim stopniu jak wtedy.
Tydzień w sferze wiadomości makroekonomicznych rozpoczynamy wyjątkowo wczesnymi publikacjami wstępnych wartości wskaźników PMI. Ciekawe, jaki to przyspieszenie będzie miało wpływ na precyzję szacunku. Zatem mamy już za sobą publikację wskaźnika dla przemysłu chińskiego. Dziś już także zdążyliśmy poznać wskaźniki przemysłowy i usługowy dla gospodarki japońskiej, czyli wskaźniki Tankan za IV kw. Jeszcze dziś przed południem poznamy wskaźniki PMI dla usług i przemysłu Francji, Niemiec i całej strefy euro. Po południu po piątkowych zaskakująco niskich danych o polskiej inflacji przyjdzie nam poznać wartość bazową tej inflacji. Później przyjdzie czas na spory pakiet danych z USA, w skład którego wchodzą m.in. informacje o kosztach pracy i jej wydajności w III kw., dane o aktywności przemysłu w okolicy Nowego Jorku, przepływy kapitałów do USA oraz dynamika produkcji przemysłowej.
Jutro naszą uwagę skupią dane o inflacji w strefie euro oraz wartość wskaźnika ZEW w Niemczech. Po południu poznamy dane z rynku pracy w polskim sektorze przedsiębiorstw. Opublikowana zostanie również dynamika cen na poziomie amerykańskich konsumentów i wskaźnik nastrojów w branży nieruchomości.
Środa będzie nie mniej ciekawa. Na ten dzień zaplanowane są następujące publikacje: wskaźnik Ifo w Niemczech, dane z rynku pracy w Wielkiej Brytanii, dynamika produkcji przemysłowej w Polsce, liczba wydanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych budów w USA. Wieczorem czasu polskiego będziemy śledzić wynik posiedzenia FOMC, na którym przynajmniej teoretycznie może zapaść decyzja o ograniczaniu skupu aktywów.
Ostatnie dwa dni będą już pod tym względem spokojniejsze, a ciekawie zapowiadają się jedynie dane o wskaźnikach wyprzedzających w USA (czwartek) oraz piątkowa publikacja ostatecznej (umownie) dynamiki amerykańskiego PKB w III kw.