Główne indeksy za oceanem tylko na początku dnia znalazły się na bardzo małych plusach. Zdecydowana większość sesji przebiegała w czerwonych barwach. Powodem była aukcja włoskich obligacji. Włochom udało się sprzedać obligacje pięcioletnie o łącznej wartości 3 mld euro, ale włosi będą musieli słono zapłacić za swój dług. Rentowność papierów dłużnych ustanowiła nowy rekord 6,2 proc. -  najwyższy od 14 lat poziom. Coraz wyższe odsetki na powrót przywracają pytania o przyszłość kraju i całej strefy euro. Z długiem publicznym o wartości 1,9 bln euro Włosi są najbardziej zadłużonym krajem Unii Europejskiej. W ujęciu globalnym zajmują trzecie miejsce. Teraz powoli Rzym traci możliwość finansowania własnych potrzeb za pieniądze pozyskane z rynku podążając tym samym szlakiem wcześniej utartym przez Grecję, Irlandię i Portugalię.

Jak echo powracają więc obawy o strefę euro, co odbija się na rynkach. W efekcie Dow Jones zamknąć dzień 0,61 proc. poniżej zera, Nasdaq spadł o 0,80 proc., a indeks szerokiego rynku S&P500 znalazł się na 0,96 proc. minusie.

Jedną z nielicznych spółek, które dziś rosły był Boeing. Wa­lo­ry lot­ni­cze­go gi­gan­ta dro­ża­ły z po­wo­du za­war­cia przez tę fir­mę naj­więk­sze­go cywilnego kon­trak­tu w hi­sto­rii. Umowa z li­nia­mi Emi­ra­tes, o ile zostanie zre­ali­zo­wa­na ta­kże opcja, mo­że być warta na­wet 26 mi­liar­dów do­la­rów. No­to­wa­nia IBM pod­bił War­ren Buf­fett, któ­ry przed ka­me­ra­mi CNBC oznaj­mił, że je­go we­hi­kuł fi­nan­so­wy Berk­shi­re Ha­tha­way ku­pił po­nad 5-proc. pa­kiet tej fir­my.