Agencja podzieliła 15 banków na trzy grupy. W pierwszej umieszczono te instytucje, które Moody's uznał za najbardziej odporne na wstrząsy na rynkach i bardziej stabilne od pozostałych. Są to: chińsko-brytyjski HSBC (obniżka ratingu z "Aa2" do "Aa3") amerykański JPMorgan Chase (obniżka z "Aa3" do "A2") oraz kanadyjski Royal Bank of Canada (obniżka z "Aa1" do "Aa3").
W najsłabszej grupie umieszczono amerykańskie Citigroup, Morgan Stanley i Bank of America, a także brytyjski Royal Bank of Scotland (RBS).
Przywódcy Włoch, Niemiec, Hiszpanii i Francji uzgodnili w piątek w Rzymie, że nowym priorytetem jest podjęcie pilnych działań na rzecz wzrostu gospodarczego w Unii Europejskiej. Zgodzili się na francuski postulat przeznaczenia na ten cel 120-130 mld euro.
Podsumowując rzymskie spotkanie premier Włoch Mario Monti zapowiedział, że na najbliższym szczycie 28-29 czerwca przywódcy UE poprą "serię działań dla ożywienia gospodarki"; ich podstawą mają być ustalenia z Rzymu.
Prezydent Francji Francois Hollande poinformował, że w Rzymie jego rozmówcy opowiedzieli się za przeznaczeniem 1 proc. unijnego PKB na ożywienie wzrostu, by walczyć z kryzysem. To, jak wyjaśnił, kwota 120-130 mld euro, którą jego zdaniem trzeba jak najszybciej wykorzystać.
Cel 120-130 mld euro potwierdziła także kanclerz Niemiec Angela Merkel, uznając to za "ważny sygnał". Deklarując w imieniu uczestników spotkania gotowość do dalszych kroków na rzecz wzrostu ta orędowniczka dyscypliny budżetowej zauważyła zarazem: "wzrost i stabilne finanse to dwie strony tego samego medalu".