Reklama

Start bez kierunku­­

Jak ubogi kalendarz makroekonomiczny zostanie wykorzystany przez inwestorów?

Publikacja: 02.06.2020 09:25

Start bez kierunku­­

Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek

Początek nowego tygodnia upłynął pod znakiem wzrostów. WIG20 podtrzymał dobrą passę z końcówki ubiegłego tygodnia i zakończył kolejny dzień na plusie. Zyskał w poniedziałek 0,6 proc. i zakończył notowania na poziomie 1733 pkt. Czy dzisiaj czeka nas kolejny dzień wzrostów czy do gry wrócą niedźwiedzie?

Po pierwszych taktach wtorkowych notowań ciężko prognozować co może przynieść dzień. Dominuje bowiem niezdecydowanie. WIG20 niby zaczął dzień nad kreską, ale przewaga byków była w pierwszych minutach symboliczna. Indeks największych spółek zyskiwał bowiem niewiele ponad 0,1 proc. Na razie więc oba kierunki należy uznać za otwarte.

Popis byków trwa natomiast na Wall Street. Początek nowego miesiąca przyniósł tam kontynuację wzrostów. Dow Jones Industrial zyskał 0,36 proc., natomiast S&P500 urósł prawie 0,4 proc. Kolejną udaną sesję zaliczył także Nasdaq, który jest coraz bliżej historycznego szczytu. Inwestorzy w Stanach Zjednoczonych na razie więc ignorują wszystkie czynniki ryzyka tj. chociażby zamieszki w USA czy też wciąż niepewną sytuację na linii Stany Zjednoczone – Chiny.

Komplet zieleni mieliśmy także na rynkach azjatyckich. Dobrze radził sobie m.in. Nikkei225, który urósł 1,2 proc. Mocno prezentowały się także Hang Seng czy też Kospi.

Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny nie rozpieszcza inwestorów. Brakuje publikacji, które mogłyby jakoś istotnie wpłynąć na rynki. Zobaczymy, jak ten fakt zostanie wykorzystany przez inwestorów.

Reklama
Reklama

Początek dnia przynosi nieznaczne osłabienie złotego. Dolar jest wyceniany na 3,96 zł, zaś euro kosztuje niecałe 4,41.

Giełda
Popyt wrócił na giełdę w Warszawie
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Giełda
Rynki zagraniczne: Optymistyczne otwarcie grudnia (Komentarz tygodniowy)
Giełda
Powtórzony scenariusz
Giełda
KGHM nie uchronił WIG20 przed spadkiem
Materiał Promocyjny
Mokotów z wyższej półki. Butikowe projekty mieszkaniowe SGI
Giełda
Stopy w dół, indeksy w górę. Jak zakończy się rok na giełdach?
Giełda
Rajd Świętego Mikołaja – mit, statystyka czy realna okazja rynkowa w 2025 roku?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama