PKO TFI jest obecnie liderem rynku PPK. Zebrało już około 100 mln zł, przy czym aktywa wszystkich instytucji oferujących nowy program emerytalny przekraczają 275 mln zł. PKO TFI jest zarazem jedynym, które prezentuje co miesiąc kompletne składy portfeli funduszy.
Parasol funduszy PPK zarządzanych przez PKO TFI dzieli się, podobnie jak większości instytucji oferujących programy, na osiem subfunduszy zdefiniowanej daty. Najmłodsi uczestnicy mają największy udział akcji w portfelach, który spada wraz z wiekiem.
Jeśli chodzi o aktywa w ośmiu subfunduszach, to struktura jest dość podobna. W zależności od przypisanej subfunduszowi daty zmienia się oczywiście udział instrumentów. Z końcem stycznia w najbardziej ryzykownym z subfunduszy akcje stanowiły niecałe 27 proc. Co ciekawe, za ponad 7 proc. aktywów Emerytura 2060 odpowiadał iShares Core S&P 500 ETF. Ten ETF pojawia się również w pozostałych subfunduszach, natomiast w najbardziej bezpiecznym odpowiada za 2,14 proc. aktywów.
To jednak niejedyny fundusz pasywny, który znalazł się w PPK największego krajowego towarzystwa funduszy. Poza spółkami amerykańskimi mają one także ekspozycję na europejskie poprzez Xtrackers MSCI EMU UCITS ETF. W Emerytura 2060 zajmował 3,69 proc. aktywów, a w Emerytura 2025 1,11 proc. Oba ETF-y od początku roku zarobiły po około 4 proc.
Wraz z rosnącymi aktywami spada w funduszach PKO TFI udział gotówki, która w zależności od subfunduszu PPK stanowi od około 10 do około 30 proc. aktywów. Za największą część odpowiadają obligacje. W Emerytura 2025 to aż 76 proc. aktywów, zaś w Emerytura 2060 36,5 proc.