Zaczęło się od funduszy złota, które uruchomiły na początku roku dwa kolejne TFI – Generali Investments TFI oraz Esaliens TFI. Z czasem fundusz złota dołączył do oferty TFI Allianz Polska, z kolei Superfund TFI ruszyło z Superfund Silver, który łączy strategię absolutnej stopy zwrotu z inwestycjami w złoto. Fundusz złota nie był ostatnim słowem TFI Allianz – sporo roszad dokonano w funduszach dłużnych. W tym roku doszło także do dużych zmian w produktach oferowanych przez Noble Funds TFI – pięć funduszy zyskało nowe nazwy i strategie. Towarzystwo m.in. zmieniło dwa fundusze absolutnej stopy zwrotu: Noble Fund Timingowy i Noble Fund Global Return, w fundusze Noble Fund Akcji Europejskich i Noble Fund Akcji Amerykańskich. Wcześniej do przekształceń w strategiach doszło w funduszach Generali Investments TFI, co było konsekwencją zmian właścicielskich. W palecie produktów Generali TFI zjawiły się Generali Akcji Amerykańskich i Generali Akcji Europejskich.

Jak wyliczyły analizy.pl, najwięcej nowych funduszy wprowadziło w tym roku TFI PZU. Poza czterema aktywnie zarządzanymi funduszami globalnych akcji i obligacji, funduszami typu Active Beta tworzonymi we współpracy z Goldman Sachs, towarzystwo wprowadziło do oferty również fundusze cyklu życia. Chodzi o inPZU Puls Życia, które można nabywać w ramach IKE i IKZE.

Około 60 nowych funduszy to wynik słabszy niż w 2019 r., kiedy powstawały fundusze PPK, natomiast lepszy niż w 2018 oraz 2017 r. PAAN