Reklama

Elektrotim zamierza utrzymać pułap, na jaki wzleci dzięki kontraktowi na granicy

Szykujemy się na kilka większych kontraktów w przyszłości, nie tylko związanych z obronnością, ale również z energetyką. Jeżeli chodzi o przychody, chcemy utrzymać poziom, na jakim się znajdziemy, tj. ponad 400 mln zł rocznie – mówi Ariusz Bober, prezes Elektrotimu.
Elektrotim zamierza utrzymać pułap, na jaki wzleci dzięki kontraktowi na granicy

Foto: materiały prasowe

Pomimo utrzymania przychodów na poziomie 277,2 mln zł w 2021 r., oraz 52,4 mln zł w I kw. 2022 r., zyski Elektrotimu znacznie zmalały. Czym jest podyktowana ta zmiana?

Rzeczywiście wyniki finansowe, szczególnie w I kw. tego roku, nie są najlepsze. Wynika to z kilku powodów. Najbardziej istotnym jest wzrost cen materiałów i wynagrodzeń, który nastąpił i przełożył się na wzrost kosztów w projektach, które obecnie realizujemy.

Pozostało jeszcze 93% artykułu

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama