Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
– Debiut na GPW jest kolejnym, ważnym krokiem w rozwoju GetBack. Jako spółka publiczna będziemy kontynuowali budowanie biznesu transparentnego i wiarygodnego wśród inwestorów, ale także klientów, pracowników czy partnerów biznesowych – mówi Konrad Kąkolewski, prezes GetBack.
GetBack na rynku windykacyjnym jest stosunkowo młodą firmą. Działa na nim od 2012 r. Mimo tego dała się już dość dobrze poznać rynkowi. Duże inwestycje i dynamiczny rozwój doprowadził do tego, że Idea Bank, który wcześniej posiadał 100 proc. akcji windykatora, sprzedał w czerwcu ubiegłego roku całość udziałów w GetBack na rzecz Emest Investments, podmiotu założonego przez konsorcjum funduszy private equity, w którym to wiodącą rolę odgrywa Abris. Wartość transakcji opiewała na 825 mln zł.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
GPW zanotowała w I półroczu istotny wzrost obrotów na rynku akcji, czym wyróżniła się na tle największych europejskich giełd. Dystans do nich wciąż jednak pozostaje duży.
Mimo imponujących wzrostów na GPW i okresów podwyższonej zmienności, zainteresowanie pochodnymi w ostatnim czasie maleje. Część ekspertów wskazuje, że problem jest większy niż mogłoby się wydawać.
Mimo że od wybuchu afery GetBacku minęło już siedem lat, nadal jest w niej więcej znaków zapytania niż odpowiedzi. Raport NIK-u raczej nie przybliża nas do poznania prawdy.
Mimo, że od wybuchu afekty GetBack minęło już siedem lat, nadal jest w niej więcej znaków zapytania niż odpowiedzi. Opublikowany raport NIK raczej też nie przybliża nas do poznania prawdy.
Chociaż po cichu liczono na przełom, to jednak poniedziałkowe wystąpienie premiera na GPW nie przyniosło konkretów w sprawach rynkowych.
Poniedziałek na warszawskiej giełdzie upłynął w spokojnej atmosferze. Nie oznacza to jednak, że nie działo się nic ciekawego. W centrum zainteresowania znalazła się m.in. firma XTB.