Jak czytamy w ogłoszeniu kandydaci na stanowisko prezesa muszą spełniać łącznie warunki m.in. jak wykształcenie wyższe, muszą posiadać co najmniej 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub świadczenia usług na podstawie innej umowy, posiadać co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek.
Ponadto kandydaci powinni posiadać wiedzę w zakresie znajomości zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników, posiadać wiedzę w zakresie znajomości zasad funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek publicznych.
Czytaj więcej
Mrożenie cen energii, niekorzystne – zdaniem spółki – taryfy oraz kary prezesa URE negatywnie wpłynęły na wynik Energi. W przypadku innych firm sytuacja na rynku także może odbić się negatywnie.
Kandydatem nie może być osoba, która pełni funkcję społecznego współpracownika albo jest zatrudniona w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego na podstawie umowy o pracę lub świadczy pracę na podstawie umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym charakterze, wchodzi w skład organu partii politycznej reprezentującego partię polityczną na zewnątrz oraz uprawnionego do zaciągania zobowiązań, jest zatrudniona przez partię polityczną na podstawie umowy o pracę lub świadczy pracę na podstawie umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym charakterze,
Otwarcie zgłoszeń nastąpi 6 marca. Spośród kandydatów spełniających wymogi określone w ogłoszeniu, zostaną wyłonieni kandydaci, którzy w ocenie rady nadzorczej Energi spełniają wymagania do wykonywania funkcji prezesa. Osoby te zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne, które odbywać się będą w terminie od 7 marca do 11 marca w Warszawie. Cztery dni później zakończą się przesłuchania na prezesa Grupy Orlen.