Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 11.09.2019 11:00 Publikacja: 11.09.2019 11:00
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
Po fatalnym 2018 roku na rynku IPO wiele wskazuje, że bieżący rok będzie jeszcze gorszy pod względem giełdowych debiutów. Dlaczego obecnie przedsiębiorstwa tak niechętnie zmierzają na warszawski parkiet? Niestety, powodów nie brakuje. – Niskie wyceny, nadmierne regulacje, ryzyko wysokich kar oraz odsłanianie tajemnic konkurencji to główne argumenty za tym, żeby nie być spółką publiczną. O obecnym poziomie zniechęcenia świadczą chociażby plotki o organizowaniu „imprez" przez zarządy spółek z okazji wyjścia z rynku. Jak w takiej atmosferze można przekonać nowych emitentów? – wskazuje Michał Wojciechowski, ekspert rynku kapitałowego.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Spółka prowadząca sieć parków miniatur zadebiutowała dziś na NewConnect. Zapowiada rozwój biznesu i dalszy wzrost zysków.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Popyt na produkty dla służb mundurowych rośnie. Chce to wykorzystać Arlen. – Nie ograniczamy się wyłącznie do rynku polskiego – zapowiada prezes Andrzej Tabaczyński.
Odsetek europejskich spółek przeprowadzających IPO na macierzystych rynkach spadł do najniższego poziomu od dekady. Wielka Brytania oraz Unia Europejska starają się odwrócić ten niepokojący trend. Czy debiutanci przestaną uciekać za ocean?
Wiele funduszy private equity może w tym roku wykorzystać dobrą sytuację na rynku akcji do wprowadzenia spółek portfelowych na parkiety.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Ankietowani przez „Parkiet” analitycy i zarządzający zgodnie zakładają, że na starcie pierwszej sesji kurs medycznej spółki pójdzie w górę.
Przed giełdą kolejne nadzieje związane z IPO. Po niezbyt udanym debiucie Żabki przychodzi czas na Diagnostykę. Nadzieje powinny być mniejsze z uwagi na dużo mniejszą ofertę na rynku pierwotnym, a więc szanse na pobicie oczekiwań powinny być większe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas