Akcje Dębicy mocno w górę po wynikach

Producent opon udanie wszedł w 2023 rok, notując efektowną poprawę wyników.

Publikacja: 10.05.2023 12:22

Akcje Dębicy mocno w górę po wynikach

Foto: AdobeStock

W trakcie pierwszych minut środowej sesji akcje Dębicy drożały nawet o prawie 10 proc. czemu towarzyszyły wyższe niż zwykle obroty. Wzmożony popyt był odpowiedzią na lepsze od oczekiwanych szacunkowe wyniki kwartalne spółki.

Według szacunkowych wyników zysk netto Dębicy w I kwartale br. wyniósł 122 mln zł. To wynik ponad trzykrotnie lepszy niż w analogiczny kwartale poprzedniego roku. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 932,2 mln zł i były o 17 proc. wyższe niż sprzed rokiem.

Czytaj więcej

Drobni akcjonariusze Dębicy zwierają szyki w walce o swoje prawa

Jak wyjaśnia zarząd Dębicy wynik spółki za I kwartał 2023 jest rezultatem wyższych cen sprzedaży realizowanych w transakcjach z podmiotami powiązanymi w tym okresie. - Zrealizowane ceny odzwierciedlają wpływ wzrostu kosztów surowców i energii w listopadzie i grudniu 2022 (spowodowanych czynnikami inflacyjnymi), które weszły w skład kalkulacji cen stosowanych w I kwartale 2023 r. Poziom osiągniętej marży w I kwartale 2023 ma zatem charakter nadzwyczajny i nie powinien być wyznacznikiem szacunku poziomu osiąganej marży w kolejnych okresach i całym roku 2023 - podaje Dębica w komunikacie.

W opinii zarządu nie należy traktować wyniku za I kwartał 2023 r. jako źródła wskazówek czy prognoz w odniesieniu do wyników spółki w kolejnych okresach z uwagi na dynamicznie zmieniające się okoliczności biznesowe w tym m. in.: podwyższony poziom niepewności rynkowej, poziom inflacji i ich wpływ na gospodarkę, branżę, partnerów biznesowych spółki oraz zachowania konsumenckie.

Pełny raport wynikowy za I kwartał Dębic opublikuje 16 maja br.

Chemia
Deloitte obserwuje dużą niepewność w branży chemicznej
Chemia
Ciech zmieni nazwę na Qemetica
Chemia
Selena FM negatywnie zaskoczyła inwestorów
Chemia
Duże zmiany kadrowe w Azotach
Chemia
Wymiana władz w firmach grupy Azoty nabiera tempa
Chemia
Prezes Azotów: Najważniejszą kwestią są rozmowy z bankami