Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 05.05.2020 05:03 Publikacja: 05.05.2020 05:03
Piotr Hofman, prezes HM Inwestu.
Foto: materiały prasowe
Giełdowa spółka niedawno informowała o porozumieniu z Agencją Rozwoju Przemysłu w sprawie powołania joint venture i budowy zakładu w Świętokrzyskiem. Produkcja ma m.in. zasilić program Mieszkanie+. Fabryka ma produkować 340 tys. mkw. elementów prefabrykowanych rocznie, co przełoży się na produkcję 4 tys. mieszkań, zakładając, że jeden lokal będzie liczyć średnio 55 mkw.
– Planowany start produkcji rozruchowej to IV kwartał 2021 r., a docelowa produkcja przy wykorzystaniu pełnych mocy produkcyjnych ruszy w I kwartale 2022 r. – mówi Hofman. HM Inwest ma jeden zakład prefabrykatów w Sochaczewie. Wybór Świętokrzyskiego na nową fabrykę nie jest przypadkowy. – Lokalizacja ta jest korzystna pod kątem dostaw elementów prefabrykowanych. W optymalnej odległości do 200 km znajdują się największe aglomeracje: Warszawa, Łódź, Katowice, Kraków, Lublin. ARP ma tam działkę odpowiednią do celów budowy nowoczesnej fabryki, z własną bocznicą kolejową. Działka znajduje się w Starachowickiej Strefie Ekonomicznej, co pozwala wykorzystać przepisy ustawy o SSE, optymalizując korzyści finansowe dla przedsięwzięcia – mówi Hofman.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
GTC rozważa sprzedaż części kupionych w Niemczech mieszkań z przebitką lub inwestycje w podniesienie wartości.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Niecałe dwa lata po zakupie polskiej części Nexity deweloper przejmuje aktywa kolejnego francuskiego dewelopera. Zainwestuje ponad 280 mln zł.
W I kwartale deweloperzy z rynku kapitałowego jako grupa zanotowali stabilnie niską sprzedaż. W II kwartał wchodzimy z zapowiedzią obniżek stóp. To jaskółka pozwalająca myśleć o zakończeniu trendu bocznego sprzedaży. Pytanie, kiedy nastąpią cięcia stóp i jak będą głębokie.
Segment nafta, chemia i gaz wypracował w 2024 r. zyski i stanowi większość portfela zamówień. Budowlana grupa pracuje nad nową strategią.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
W reakcji na słowa prezesa NBP i spadek stawek WIBOR w kwietniu może jeszcze nie widać wzrostu sprzedaży mieszkań, ale widać już wzrost średnich cen, bo jest mniej obniżek – mówi Robert Chojnacki, założyciel portalu Tabelaofert.pl.
Kolejna giełdowa spółka, tym razem Mirbud, może brać udział w przetargach o łącznej wartości ponad 2,2 mld zł netto.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas