Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 29.09.2020 05:03 Publikacja: 29.09.2020 05:03
Foto: materiały prasowe
– Złożyliśmy wnioski o pozwolenia na budowę inwestycji Horyzont Naramowice oraz Anny Jantar- Rataje na około 500 mieszkań. Budowy rozpoczną się już na początku 2021 r. Projektujemy również w naszym systemie inwestycję Student Hotel w Warszawie. Wszystkie te projekty zostaną zrealizowane w technologii modułowej prefabrykacji, co da wymierne korzyści całej grupie, a dla sochaczewskiego zakładu oznaczać będzie zabezpieczenie około 35 proc. portfela zamówień na lata 2021–2023 – mówi Piotr Hofman, prezes i główny akcjonariusz HM Inwestu. – Technologia prefabrykacji i budownictwa modułowego przeżywa renesans. Budowanie z prefabrykatów jest znacznie szybsze, a w efekcie i tańsze, jeżeli weźmiemy pod uwagę skrócony czas realizacji, zmniejszenie nakładów na wykończenie oraz wyższą jakość elementów. Kolejne korzyści to zwiększona powierzchnia użytkowa budynków dzięki zastosowaniu cieńszych ścian; w projekcie na 10 tys. mkw. to nawet osiem dodatkowych mieszkań. Drugą ogromną korzyścią jest szybsza komercjalizacja inwestycji oraz niższe koszty finansowania, co nie jest bez znaczenia w przypadku mieszkań na wynajem i funduszy tym zainteresowanych. Biorąc pod uwagę zainteresowanie inwestorów prywatnych i publicznych, jesteśmy przekonani, że już w przyszłym roku zobaczymy w Polsce coraz więcej nowoczesnych realizacji z wykorzystaniem prefabrykatów – podkreśla.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
GTC rozważa sprzedaż części kupionych w Niemczech mieszkań z przebitką lub inwestycje w podniesienie wartości.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Niecałe dwa lata po zakupie polskiej części Nexity deweloper przejmuje aktywa kolejnego francuskiego dewelopera. Zainwestuje ponad 280 mln zł.
W I kwartale deweloperzy z rynku kapitałowego jako grupa zanotowali stabilnie niską sprzedaż. W II kwartał wchodzimy z zapowiedzią obniżek stóp. To jaskółka pozwalająca myśleć o zakończeniu trendu bocznego sprzedaży. Pytanie, kiedy nastąpią cięcia stóp i jak będą głębokie.
Segment nafta, chemia i gaz wypracował w 2024 r. zyski i stanowi większość portfela zamówień. Budowlana grupa pracuje nad nową strategią.
W reakcji na słowa prezesa NBP i spadek stawek WIBOR w kwietniu może jeszcze nie widać wzrostu sprzedaży mieszkań, ale widać już wzrost średnich cen, bo jest mniej obniżek – mówi Robert Chojnacki, założyciel portalu Tabelaofert.pl.
Kolejna giełdowa spółka, tym razem Mirbud, może brać udział w przetargach o łącznej wartości ponad 2,2 mld zł netto.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas