To największe przedsięwzięcie, jakie do tej pory uzyskało zielone światło w ramach ustawy, która miała poprawić podaż lokali, ale której efekty są w skali kraju mizerne. Echo zbuduje również i przekaże miastu podstawówkę dla 450 uczniów – pierwotnie oferowana była tam mniejsza placówka – ale radni się na to nie zgodzili. Na działce będzie też 3 ha terenów zielonych.

– Decyzja radnych otwiera nowy rozdział w historii Służewca. Najstarsza część biurowej, monofunkcyjnej dzielnicy zmieni swój charakter i stanie się przestrzenią, która zaspokaja najważniejsze potrzeby mieszkańców w odległości spaceru – skomentowała Małgorzata Turek, członek zarządu Echa Investment. – Między dobrymi biurowcami, które już zapewniają miejsca pracy, pojawią się atrakcyjne budynki mieszkaniowe, otoczone zielenią i zapewniające dostęp do usług codziennej potrzeby. Projekt przeszedł szerokie konsultacje społeczne i wymagającą procedurę formalną, dzięki którym odpowiada na realne potrzeby miasta, jest uzgodniony z lokalną społecznością – dodała.

Echo w I połowie roku sprzedało 907 mieszkań, o 39 proc. więcej niż rok wcześniej, w tym roku przejęło część Archicomu budującą we Wrocławiu i Krakowie. Połączeni deweloperzy mają ambicje sprzedawania 3 tys. lokali rocznie. ar