BM Pekao zapowiada maklerską ofensywę

Konsolidacja biznesów i wzrost przychodów o 46 proc., do 143,6 mln zł – tak upłynął ubiegły rok w biurze spod znaku żubra. Ten też ma być pracowity.

Publikacja: 04.03.2021 05:30

Piotr Kozłowski, dyrektor BM Pekao

Piotr Kozłowski, dyrektor BM Pekao

Foto: Archiwum

W planach jest zakończenie integracji systemów po fuzji z CDM Pekao oraz Pekao IB. – Chcemy, aby klienci mieli do dyspozycji jeden, nowoczesny system w pełni zintegrowany z obsługą prowadzoną przez bank. To daje nam możliwości szybszego implementowania nowych, nowoczesnych rozwiązań – mówi „Parkietowi" Piotr Kozłowski, dyrektor BM Pekao.

Klient indywidualny

Skorzystają na tym również klienci banku, którzy mają uzyskać jeszcze łatwiejszy dostęp do usług maklerskich. W tej grupie biuro upatruje zresztą istotnej szansy na wzrost liczby klientów.

– Chcemy zwiększyć tempo pozyskiwania nowych klientów. Mamy zaplecze banku w postaci 6 mln klientów. Z taką bazą łatwo zostać liderem na rynku – ale przecież mamy product governance – i to powoduje, że ofertę kierujemy selektywnie. W 2021 r. mamy duże ambicje. Widzimy utrwalony trend konwersji depozytów na produkty maklerskie. To też sygnał, aby wzmocnić działania edukacyjne i analityczne dla klientów rozpoczynających swoją przygodę z rynkiem kapitałowym – mówi Kozłowski. BM Pekao stawia nie tylko na klasyczne instrumenty giełdowe, ale też na produkty strukturyzowane. W tym roku chce nawiązać współpracę z nowym dostawcą tych instrumentów. Obecnie jest ich trzech. – Oferta dużych międzynarodowych instytucji pozwala nam kierować do klientów interesujące rozwiązania inwestycyjne o różnej ekspozycji na waluty, aktywa bazowe, zdywersyfikowanych geograficznie. To też możliwość oferowania produktów klientom o mniejszej skłonności do ryzyka – mówi Kozłowski.

Coś dla instytucji

Foto: GG Parkiet

Broker nie zapomina o rynku IPO. – Chcemy brać udział w kluczowych IPO. Rynek w końcu się ożywił, ale naszą strategią jest selekcja. Dostajemy zaproszenia do wielu konsorcjów, sami też wspólnie z PIB je organizujemy, występując w różnych rolach, ale realizujemy tylko te, co do których jesteśmy przekonani, że w dłuższej perspektywie mają racjonalne przesłanki dla inwestycji dokonywanej przez klienta, a sam emitent gwarantuje wysoką jakość prowadzonej działalności – mówi Kozłowski.

BM Pekao nadzieje wiążę też z biznesem instytucjonalnymi. – Chcemy zwiększyć udział w segmencie klientów instytucjonalnych. Ważna jest też bieżąca współpraca z naszymi klientami. W tym zakresie dokonaliśmy rewizji naszej polityki i rozpoczęliśmy jej wdrażanie. Poprawiamy jakość oraz budujemy nowe rozwiązania informatyczne, ale te ostatnie to raczej perspektywa na 2022 r. – mówi Kozłowski.

Dyrektor biura stawia ponadto na rozwój działu analiz. – Pracujemy nad jego wzmocnieniem – to „mózg" naszej instytucji i dlatego chcemy, aby był w najlepszej kondycji. Jest to jednak proces. Wdrażamy też rozwiązanie dotyczące analiz dla rynków zagranicznych, jesteśmy partnerem GPW w programie pokrycia analitycznego, zaczynamy szeroko współpracować na gruncie kongresów i konferencji, które też sami organizujemy – wyjaśnia.

Biura maklerskie
XTB bije rekordy po wynikach. Co sądzą analitycy?
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Biura maklerskie
XTB wprowadza nowy produkt na rynku francuskim
Biura maklerskie
Akcje XTB najwyżej w historii. Zmienność wspiera notowania
Biura maklerskie
Beata Szparaga - Waśniewska nowym szefem analityków BM mBanku
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Biura maklerskie
W Polsce dzisiaj wszystko się zgadza. Widać to na rynku akcji, jak i długu
Biura maklerskie
XTB korzysta na zmienności