REKLAMA
REKLAMA

Technologie

K2: cele finansowe pozostają aktualne

Prawdopodobnie dopiero wiosną przyszłego roku technologiczna spółka rozpocznie skupowanie własnych akcji
Foto: GG Parkiet

Janusz Żebrowski, prezes K2 Internet, jest przekonany, że spółce uda się zrealizować założenia budżetowe na ten rok. Zakładają (nie jest to oficjalna prognoza), że obroty będą rekordowe w historii (poprzeczka wisi na poziomie 43 mln zł), a zysk netto sięgnie ok. 3 mln zł.

W zeszłym roku firma, specjalizująca się w usługach e-marketingu, miała 43 mln zł przychodów i symboliczny zarobek. – Jeśli w gospodarce nie wydarzy się jakaś katastrofa, to nie widzę przeszkód, żebyśmy zrealizowali założenia finansowe na 2010 r. – oświadcza prezes.

[srodtytul]Spóźniona reakcja[/srodtytul]

Po sześciu miesiącach sprzedaż grupy K2 Internet wynosi ponad 25 mln zł (jest o 41 proc. większa niż rok temu), a zysk netto sięga 0,6 mln zł wobec 1 mln zł straty.

Publikacja raportu półrocznego nie wywołała większego ruchu na papierach spółki. Dopiero w ostatnim tygodniu kurs dynamicznie ruszył w górę i skoczył z 14 do 16,38 zł (kurs na piątkowym zamknięciu). – Być może inwestorzy zauważyli, że wskaźnikowo jesteśmy najtańszą giełdową spółką związaną z rynkiem e-marketingu i teraz nadrabiają zaległości – uważa Żebrowski.

Jego zdaniem w najbliższych dniach firma nie zamierza wypuszczać żadnego komunikatu, który mógłby wyjaśniać nagły skok notowań.Zbliżony do K2 Internet profil mają m.in. One-2-One i CAM Media. Podobne usługi świadczy też upadający Internet Group. Żebrowski przyznaje, że dzwonił do BRE Banku, który jest największym wierzycielem Internet Group, z pytaniem o niektóre aktywa tej firmy. – Nie zabiegamy aktywnie o nie, ale jeśli będą sprzedawane z dużym dyskontem, zastanowimy się nad zakupem – oświadcza.

[srodtytul]Skup z poślizgiem[/srodtytul]

Przyznaje, że jest mało prawdopodobne, że w tym roku K2 Internet ruszy ze skupem akcji uchwalonym jeszcze w kwietniu. Spółka może nabyć do 20 proc. papierów (kapitał dzieli się na 2,03 mln akcji) za nie więcej niż 3 mln zł.

Uruchomienie buy backu w K2 Internet, według prezesa, zależy od daty debiutu na NewConnect serwisu Audioteka. pl (sprzedaje audiobooki). Jeśli termin będzie się opóźniał, a jest takie ryzyko, właściciel musi się liczyć z koniecznością dokapitalizowania firmy.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA