Firmy

Lauren Peso: Szkoleniowcy na NC

O ponad 45 proc. podrożały na otwarciu walory pierwszej firmy szkoleniowej na rynku NewConnect. Na koniec pierwszej sesji kurs spółki spadł jednak o 6,1 proc. Lauren Peso wprowadziła w piątek do obrotu 21,5 mln akcji serii B, C i D

Kurs odniesienia został ustalony na podstawie emisji prywatnej, podczas której dziewięciu inwestorów nabyło akcje serii D po 0,33 zł za sztukę. Wcześniej jedna osoba kupiła 10 mln udziałów serii C po 0,01 zł. W sumie spółka pozyskała w ten sposób 530 tys. zł. Kapitał będzie przeznaczony na marketing, budowę oddziału w Warszawie i rozbudowę chorzowskiej centrali oraz na badanie rynku czeskiego. – Za granicę chcemy wyjść w 2012 r. – mówi prezes Lauren Peso Kamil Kita.

Strategia firmy zakłada otwarcie 16 placówek franczyzowych w ciągu dwóch lat. – Dzięki temu znacznie zwiększymy obroty – przekonuje prezes. W 2009 r. przychody netto ze sprzedaży wyniosły 1,6 mln zł.

Według prognoz firmy w tym roku mają być o 1 mln zł wyższe. Zakładany zysk netto to zaś 460 tys. zł, ponad dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. W 2012 r. zarząd chciałby wypracować 4,4 mln zł obrotu i prawie 1 mln zł czystego zysku.Lauren Peso oprócz szkoleń, które stanowią ponad 90 proc. działalności, organizuje imprezy integracyjne i doradza działom kadrowym.


Wideo komentarz