REKLAMA
REKLAMA

Firmy

Ergis ma potencjał do zwiększania sprzedaży

Ergis, największy w Europie Środkowo-Wschodniej przetwórca tworzyw sztucznych, uruchomił dwie nowe linie produkcyjne wysokomarżowych wyrobów.
Foto: GG Parkiet

Chodzi m.in. o linię do druku fleksograficznego w firmie zależnej Flexergis w Nowym Sączu. Wartość tej inwestycji, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, wyniosła 8,5 mln zł. Ponadto uruchomiono linię do produkcji taśm PET w fabryce Ergisu w Oławie. Na nią wydano 12 mln zł. – Obie inwestycje zrealizowaliśmy wcześniej niż zakładały pierwotne plany. To oznacza, że już teraz możemy sprzedawać więcej wyrobów – mówi Tadeusz Nowicki, prezes Ergisu.

Spółka ma też stosunkowo duże możliwości dalszego zwiększenia produkcji i sprzedaży folii nanoErgis, czyli wyrobu dającego grupie zdecydowanie najwyższe marże. Obecnie zdolności wytwórcze w zakresie tego produktu wykorzystywane są w około 50 proc. Zarząd zakłada, że w połowie przyszłego roku będzie to już 100 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA