Wszystkie niemieckie banki notowane na giełdzie mają łączną wartość rynkową w absurdalnej wysokości... 21 miliardów euro. Tracą też inne europejskie banki. To pokłosie wycieku plików ujawniających podejrzane przepływy pieniędzy o wartości ponad 2 bilionów dolarów. Tysiące plików, które wyciekły w ciągu weekendu pokazały, jak wiele dużych instytucji przez lata zajmowało się obsługą brudnych pieniędzy o wartości do 2 bilionów dolarów. Dokumenty są częścią zbioru plików należących do Financial Crimes Enforcement Network, agencji działającej w ramach Departamentu Skarbu w celu wykrywania i zapobiegania przestępstwom finansowym, i zostały po raz pierwszy opublikowane przez BuzzFeed News i Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych. Dokumenty, znane jako pliki FinCen wskazywały, że pięć banków: JPMorgan, Standard Chartered, Deutsche Bank, Barclays i BNY Mellon obsługiwały w latach 1997-2017 najbardziej nielegalne fundusze. ??JPMorgan, HSBC i Deutsche Bank ułatwiały przepływ pieniędzy pochodzących z przestępstw nawet po zatrzymaniu przestępców. Wydaje się, że na Deutsche Bank przypadła ponad połowa tej kwoty w latach 1999–2017. Zgłoszono, że 1,3 biliona dolarów przeszło przez niemieckiego pożyczkodawcę. W oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej niemiecki bank stwierdził, że incydenty w dokumentach, które wyciekły, „zostały już zbadane i doprowadziły do ??uchwał regulacyjnych, w których publicznie uznano współpracę i środki zaradcze banku. Tam, gdzie było to konieczne i właściwe, zastosowano zarządzanie konsekwencjami. " Stwierdzono również, że bank „przeznaczył znaczne zasoby na wzmocnienie naszych kontroli" i „jest bardzo skoncentrowany na wypełnianiu naszych obowiązków i obowiązków".
Firmy finansowe są prawnie zobowiązane do powiadamiania organów regulacyjnych, gdy wykryją działania, które mogą być podejrzane, takie jak pranie pieniędzy lub naruszenie sankcji. Takie raporty niekoniecznie są dowodem na jakiekolwiek przestępstwo.
Wcześniej stwierdzono, że Deutsche Bank ułatwia transakcje finansowe, które naruszają sankcje USA. W 2015 roku Deutsche Bank zgodził się zapłacić grzywny w wysokości 258 mln USD za prowadzenie interesów z krajami objętymi sankcjami przez USA, w tym z Iranem, Syrią, Libią, Sudanem i Mjanmą. Jednak ujawnione dokumenty FinCEN sugerują, że bank kontynuował przenoszenie podejrzanych funduszy po rozliczeniu z 2015 roku.