Zagraniczna Spółka Dnia

Nowy sposób na pracę

Upwork. Zwolnienia przyniosły klientów.
Foto: materiały prasowe

Amerykańska spółka technologiczna, specjalizująca się w tworzeniu platformy, która łączy niezależnych pracowników (freelancerów) z firmami oraz umożliwia zawarcie umowy, odnotowała w ostatnim roku znaczący skok popularności, a jej notowania wzrosły przez ostatnie 12 miesięcy o ponad 500 proc.

Na tak duże zainteresowanie inwestorów wpływ miała głównie pandemia, która spowodowała, że wiele osób straciło pracę i musiało poszukać innych źródeł zarobku. Firmie sprzyja również popularny obecnie model pracy zdalnej oraz jej dobra reputacja, dzięki której przyciąga kolejnych klientów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.