Wierzytelności

Miłość brokerów do GetBacku wygasła

Kolejne domy maklerskie wycofują się z pozytywnych rekomendacji, które jeszcze kilka miesięcy temu wydali dla spółki.
Foto: Adobestock

Najpierw były wysokie wyceny przy okazji oferty publicznej akcji, później bardzo optymistyczne rekomendacje, a teraz domy maklerskie rakiem wycofują się ze swoich zaleceń dla firmy windykacyjnej.

A miało być tak pięknie

Patrząc na to, co się dzieje z kursem akcji GetBacku, rekomendacje i ceny docelowe wyznaczane kilka czy kilkanaście miesięcy temu dla walorów windykatora brzmią dziś jak ponury żart. Od początku roku papiery spółki staniały o ok. 70 proc. Ostatnie sesje dla akcjonariuszy firmy to prawdziwy rollercoaster. Walory windykatora potrafią tego samego dnia drożeć, a następnie tanieć nawet o kilkanaście procent. W środę akcje GetBacku podrożały o 3,4 proc. (chociaż w ciągu dnia traciły już ponad 10 proc.), a towarzyszyły temu rekordowe obroty. Wyniosły aż 34,8 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.