REKLAMA
REKLAMA

Wierzytelności

Best pozywa Kredyt Inkaso

Główny akcjonariusz uważa, że sprawozdania finansowe były nierzetelne.

Krzysztof Borusowski, prezes Bestu

Foto: materiały prasowe

Paweł Szewczyk, były prezes Kredyt Inkaso

Foto: materiały prasowe

Best złożył pozew przeciwko Kredyt Inkaso, jego byłym członkom zarządu (prezesowi Pawłowi Szewczykowi i wiceprezesowi Janowi Lisickiemu) oraz przeciwko spółce Grant Thorton Frąckowiak o zapłatę solidarnie 51,8 mln zł z odsetkami. Odpowiedzialność Grant Thortona miałaby być ograniczona do 2,3 mln zł.

Windykator argumentuje, że kwota, którą chce uzyskać, to równowartość szkody poniesionej przez niego w związku z kupnem akcji Kredyt Inkaso. Zdaniem Bestu cena była zawyżona, ponieważ została ustalona na podstawie nieprawdziwych i nierzetelnych sprawozdań finansowych Kredyt Inkaso za rok obrotowy 2014/2015 (opublikowanych na stronie internetowej tej spółki 19 czerwca 2015 r., a skorygowanych w następnych latach podatkowych).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA