Złoty stabilny przed FED

Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi nieco wyższe poziomy na eurodolarze, przed wieczornym zakończeniem posiedzenia FED.

Publikacja: 11.12.2019 07:42

Konrad Ryczko analityk, DM BOŚ

Konrad Ryczko analityk, DM BOŚ

Foto: parkiet.com

Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2901 PLN za euro, 3,8698 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9259 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0966 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,991% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na rynku walutowym przyniosły parę ciekawych ruchów na głównych walutach. Dolar nieznacznie osłabia się przed wieczornym FED'em. Szeroki konsensus rynkowy nie zakłada zmian w zakresie nastawienia Powella. Czynnikiem ryzyka wydaja się być zapowiedziane na 15/12 kolejne cła i taryfy wobec Chin, które mogłyby zaszkodzić aktualnej rundzie negocjacyjnej. Ponadto obserwowaliśmy dynamiczną korektę na wycenie funta, gdyż ostatnie sondaże wskazały topniejącą przewagę partii Johnsona. W przypadku PLN  notowania pozostają relatywnie stabilne, czekając na mocniejsze impulsy z zewnątrz. Wczorajsze deklaracje KE dot. praworządności w Polsce i na Węgrzech przeszły bez echa.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych publikacji makroekonomicznych w kraju. GUS poda dane dot. obrotów towarowych w handlu zagranicznym za styczeń-październik. MF zaprezentuje informacje dot. podaży długu na piątkową aukcję zamiany. Głównym wydarzeniem w globalnym kalendarzu makro jest kończące się posiedzenie FED. Rynek nie oczekuje zmian, aczkolwiek futures wskazują na 25 pb. cięcie w ciągu najbliższych 12-miesięcy.

Z rynkowego punktu widzenia większość par powiązanych z PLN konsoliduje. EUR/PLN podbija ponad 4,2870 PLN.

Konrad Ryczko

Analityk

Makler Papierów Wartościowych

Wydział Doradztwa i Analiz Rynkowych Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Waluty
Interwencje walutowe na niewiele się już zdają. Jen nie przestaje razić słabością
Waluty
Polski złoty pozostanie mocny w drugim kwartale
Waluty
Marek Rogalski, DM BOŚ: Na jakie waluty warto teraz stawiać?
Waluty
Tydzień pod znakiem banków centralnych
Waluty
Dolar jeszcze może pokazać światu swoją potęgę
Waluty
Jakie perspektywy ma polski złoty?