REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Kolejny rekordowy kwartał Grupy PZU

Zysk netto przypisany jednostce dominującej Grupy PZU w pierwszym kwartale 2019 r. wzrósł do 747 mln zł.
Foto: parkiet.com

Grupa PZU ogłosiła we wtorek wyniki za pierwszy kwartał 2019 r.

Rekordowa składka w I kw.

Był to jej najlepszy w historii pierwszy kwartał pod względem przypisu składki. Grupa zebrała ponad 5,9 mld zł składki w porównaniu z ponad 5,8 mld zł w pierwszym kwartale 2018 r. Zysk netto jednostki dominującej wzrósł z 627 mln zł przed rokiem do 747 mln zł, czyli o 19,1 proc., mimo wyższych wpłat na Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Analitycy spodziewali się nieco ponad 684 mln z zysku. Zysk netto ogółem nieco przekroczył 1 mld zł wobec 976 mln zł rok wcześniej. Z kolei zysk operacyjny sięgnął niemal 1,5 mld zł wobec nieco ponad 1,3 mld zł rok wcześniej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA