REKLAMA
REKLAMA

Transport

Śledzenie przesyłek – na co warto zwrócić uwagę?

Chcesz monitorować wysłaną przesyłkę? Zależy Ci na tym, by wiedzieć, w jakim miejscu znajduje się Twoja paczka lub czy dotarła już na miejsce dostawy? Wysyłasz sprzedawany przedmiot lub prezent dla przyjaciółki i chcesz mieć kontrolę nad paczką? Zobacz, jak skorzystać z usługi śledzenia przesyłek kurierskich.

Podczas zakupów przez internet standardem stało się wysyłanie numerów śledzenia przesyłek. Większość sprzedających, czy to na portalach aukcyjnych, czy w sklepach internetowych, wysyła swoim klientom dane śledzenia paczek, czyli specjalne numery śledzenia oraz adresy www, pod którymi można znaleźć aplikacje do śledzenia i monitorować przesyłki. Każdy z numerów śledzenia jest unikalny, a po wpisaniu lub wklejeniu swojego numeru w odpowiednie pole na stronie śledzenia otrzymasz informacje dotyczące lokalizacji Twojej przesyłki, począwszy od dnia, miejsca i daty jej nadania, kończąc na dacie, godzinie i miejscu doręczenia. Gdy czekasz na przesyłkę ze sklepu internetowego, to na podstawie danych śledzenia możesz oszacować, kiedy paczka do Ciebie dotrze i czy danego dnia czekać na kuriera, czy też zająć się innymi sprawami. Usługa śledzenia przesyłek jest dostępna w każdej firmie kurierskiej, a przykładem jest np. DPD tracking.

 

Jak śledzić przesyłkę?


Nadając przesyłkę przez serwis Furgonetka.pl, możesz bardzo łatwo śledzić jej lokalizację bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Informacje o śledzonych przesyłkach znajdują się w dwóch miejscach, mianowicie w zakładce „Zamówione” oraz bezpośrednio w „Panelu Klienta”. Wystarczy tylko kliknąć odpowiedni numer zamówienia i dowiesz się, na jakim etapie podróży jest przesyłka.

 

Może się jednak zdarzyć, że status przesyłki przez dłuższy czas nie będzie się zmieniał, ale nie jest to sytuacją nieprawidłowa. W niektórych firmach kurierskich status przesyłki zmienia się dopiero w momencie, gdy paczka dotrze do kolejnego punktu na trasie. Oznacza to, że paczka wychodząca z punktu A nie zmieni statusu aż do momentu zarejestrowania jej w punkcie B. W innych firmach kurierskich status przesyłki zmienia się wraz z momentem wydania jej do kolejnego etapu podróży. Dodatkowo w każdym przypadku trzeba doliczyć około 15-minutowe opóźnienie potrzebne na aktualizację danych, tj. przesłanie ich z konkretnej firmy kurierskiej do serwisu Furgonetka.pl. Dzięki śledzeniu zawsze wiesz, gdzie znajduje się paczka i masz pewność, że jest bezpieczna. To proste i wygodne rozwiązanie.

 

Nadawaj przesyłki na stronie https://furgonetka.pl i korzystaj z darmowej usługi ich śledzenia.

 


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA