Technologie

Asbis znów podnosi prognozę

Dystybutor IT zakłada, że w tym roku jego zysk netto wyniesie 32-34 mln USD, a nie 23-25 USD jak planował wcześniej.
Foto: materiały prasowe

Ten rok dla Asbisu jest bardzo udany. Spółka podwyższyła prognozę zysku netto na 2020 rok i obecnie zakłada, że wyniesie on pomiędzy 32-34 mln USD, a nie 23-25 mln USD jak planowała wcześniej. Natomiast nie zmieniono prognozy przychodów - zakłada ona, że będą na poziomie pomiędzy 2 mld USD a 2,2 mld USD. Warto odnotować, że Asbis już drugi raz podwyższył tegoroczne plany dotyczące zysku. Najpierw – w wakacje – szacował że w tym roku zarobi 18-20 mln USD, w październiku podwyższył plan do 23-25 mln USD. Wynikom grupy pomaga trwająca pandemia.

-Mijający rok to czas ogromnego zapotrzebowania na sprzęt IT – potwierdza dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Siarhei Kostevitch. Asbis podkreśla, że podwyższenie prognozy wynika ze wzrostu sprzedaży wyżej marżowych produktów i rozwiązań IT, niższych niż zakładano kosztów finansowych oraz niższych niż przewidywano kosztów operacyjnych.

Spółka 17 grudnia wypłaciła akcjonariuszom zaliczkę (0,1 USD na akcję, łącznie 5,55 mln USD) na poczet dywidendy z zysków za 2020 r. - Widząc nasze obecne wyniki możemy zakładać, że jeśli nie pojawią się nieprzewidziane okoliczności, cała dywidenda za 2020 rok będzie jedną z najwyższych w naszej historii – zasygnalizował Kostevitch.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.