Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 22.12.2021 05:00 Publikacja: 22.12.2021 05:00
Foto: materiały prasowe
Mode wyemitowało już 16,8 mln akcji w ramach emisji połączeniowej stanowiących 74 proc. nowej struktury akcjonariatu, które zostaną objęte przez dotychczasowych udziałowców Sygnisa. Jednym z celów debiutu firmy na giełdzie jest pozyskanie kapitału. Póki co jednak nie czas na emisję.
– Obecnie chcemy popracować nad rozpoznawalnością na rynku kapitałowym. Zamierzamy pokazać się ze swoją strategią oraz projektami. Dystrybucja sprzętu oraz drukarek 3D stanowi fundament naszej działalności operacyjnej, dzięki czemu mamy środki na dalszy rozwój bardziej zaawansowanych projektów i zagospodarowanie nisz technologicznych. Dopiero gdy odpowiednio się pokażemy na rynku, będziemy myśleli nad ewentualnym pozyskaniem finansowania zewnętrznego – wyjaśnił „Parkietowi" prezes Sygnisa Andrzej Burgs. Warto dodać, że spółka nie uzależnia jednak swojego funkcjonowania od potencjalnej emisji. Byłaby ona jednak pomocna w przyspieszeniu dalszego rozwoju.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Decyzja Ministerstwa Finansów o kapitałowym wsparciu spółek pracujących nad zaawansowanymi technologiami może ożywić najbardziej perspektywiczną część rodzimego ekosystemu start-upowego. Może. Bo, aby plan się powiódł, potrzeba więcej działań.
Mamy ambicję, żeby z każdą nową grą sięgać coraz wyżej i to dotyczy również czwartej części „Wiedźmina” – mówi Piotr Nielubowicz, CFO, członek zarządu CD Projektu.
Producent gier zarobił na czysto w I kwartale 2025 r. o 15 proc. więcej niż rok temu. Wynik netto wsparły dodatnie różnice kursowe. Motorem biznesu nadal jest aplikacja Unsolved.
Zarząd informatycznej firmy ma nadzieję na sfinalizowanie kolejnego przejęcia. Płacić za nie chce akcjami, a akcjonariuszom proponuje dodatkową dywidendę.
W tym roku – dokładnie 12 maja – mija 15 lat od giełdowego debiutu spółki, która dziś jest największym konglomeratem finansowym w naszej części Europy. Jak giełdowa historia PZU wygląda z perspektywy czasu i jakie plany ma jedna z największych spółek notowanych w Warszawie?
Polska ma się stać zagłębiem najbardziej zaawansowanych technologii, niezależnym od zagranicznych dostawców. Wehikułem tej idei ma być PFR Deep Tech. Co na to eksperci?
W bieżącym roku motorem poprawy wyników mają być rosnące segmenty przemysłowy i wojskowy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas