Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Według tych danych aż dwie trzecie Polaków korzystających z usług bankowych za pośrednictwem internetu i urządzeń mobilnych przyznaje, że chętnie skorzysta z możliwości, jakie daje otwarta bankowość. To – teoretycznie – nadzieja dla małych, innowacyjnych graczy. Miesiąc temu weszła bowiem w życie unijna dyrektywa PSD2 – regulacja, która ma stać się napędem dla fintechów (startupy z branży finansowej) i stworzyć rynek tzw. otwartej bankowości. Problem w tym, że sceptycznie do takich projektów, firmowanych przez mało znane firmy, podchodzą sami klienci. Badania wskazują, że zdecydowana większość respondentów stawia jeden warunek – dostawcą innowacji powinien być ich główny bank, ewentualnie inna instytucja finansowa (tak wskazuje 35 proc. ankietowanych). Polacy szukają sprawdzonych dostawców rozwiązań, do których mają zaufanie. To dlatego 31 proc. respondentów deklaruje chęć i gotowość korzystania z rozwiązań finansowych technologicznych gigantów, jak Apple czy Google.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Polska znalazła się na odległym, 17. miejscu w Europie pod względem cyfrowego bezpieczeństwa – wynika z danych, do których dotarł „Parkiet”. A staliśmy się właśnie głównym celem hakerów.
O 5-6 proc. niższa niż rok temu jest sprzedaż biletów do kin w Polsce w I półroczu. Helios prognoz jeszcze nie tnie. Multikino zapowiada trudne decyzje. Szefowie multipleksów widzą problemy, ale i potencjał rodzimych produkcji.
Kolejny kwartał zyski mogły rosnąć szybciej niż przychody. Takie wnioski płyną z prognoz biur maklerskich dla spółki kierowanej przez Liudmilę Climoc. Na prognozy dla Cyfrowego Polsatu trzeba jeszcze zaczekać. Oto, co już wiemy.
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?