REKLAMA
REKLAMA

Technologie

CD Projekt nie rozczarował

Na piątkowej sesji kurs akcji producenta gier rósł nawet o ponad 9 proc., do 224,9 zł, najwyższego poziomu w giełdowej historii spółki. To reakcja na lepsze od oczekiwań wyniki spółki za I kwartał. Teraz wszyscy czekają na informacje w sprawie „Cyberpunka”. Co zapowiada zarząd?

Adam Kiciński, prezes CD Projekt

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Akcje CD Projektu w piątek po południu drożeją o ponad 8 proc. do 223 zł. Uwagę zwraca bardzo wysoki wolumen obrotu. Od rana właściciela zmieniły już akcje o wartości ponad 90 mln zł. To dziś najwyższy obrót na warszawskiej giełdzie. Drugie jest PKO BP z około 50 mln zł. CD Projekt odpowiada aktualnie za aż jedną czwartą piątkowego obrotu w całym WIG. Z kolei kapitalizacja spółki przekracza 21 mld zł.  Jest o około 3 mld zł wyższa niż wycena miedziowego giganta KGHM i stanowi ponad połowę wartości PKN Orlen.

Podczas dzisiejszej telekonferencji prezes Adam Kiciński zapowiedział, że na zbliżających się targach E3 w Los Angeles spółka będzie prezentować fragmenty "Cyberpunka".

- Szykujemy też inne niespodzianki. Proszę śledzić nasze media społecznościowe - zasygnalizował.

W pierwszych trzech miesiącach 2019 r. grupa wypracowała 81 mln zł przychodów ze sprzedaży, a zysk netto wyniósł 17,8 mln zł. Analitycy oczekiwali średnio odpowiednio około 75 mln zł oraz około 15 mln zł. W ujęciu rok do roku widać wzrost sprzedaży i spadek zysku. W I kwartale 2018 r. przychody wynosiły 75,4 mln zł, a zysk netto 22,9 mln zł. Przepływy operacyjne  grupy w I kwartale tego roku były ujemne i wyniosły niespełna 2 mln zł, podczas gdy rok wcześniej były dodatnie i wynosiły ponad 36 mln zł.

CD Projekt informuje, że największy udział w zrealizowanych przychodach w I kwartale 2019 r. miała utrzymująca się dobra sprzedaż „Wiedźmina 3" z dodatkami oraz w mniejszym stopniu „Gwint" i „Wojny Krwi". Na przychody  pozytywnie wpłynęły też dobre wyniki sprzedażowe platformy GOG.com.

Trwają prace nad kluczowym tytułem spółki, czyli „Cyberpunkiem". W I kwartale wydatki na rozwój wyniosły 25 mln zł, co przełożyło się na skumulowane saldo nakładów na prace rozwojowe w wysokości 264 mln zł. Nad nową grą pracuje już ponad 400 osób. Prezes CD Projektu Adam Kiciński zapowiada, że w najbliższym czasie spółka będzie uczestniczyć w E3, które będą największymi targami w historii CD Projektu.

- Chcemy,  aby nasza obecność w Los Angeles była jeszcze bardziej widoczna niż rok temu – sygnalizuje prezes.

Spółka zapowiada, że w tym roku zaplanowała na E3 dedykowaną komunikację i przestrzeń do spotkań dla mediów, partnerów biznesowych, inwestorów giełdowych, jak również dla graczy, a „Cyberpunk 2077" będzie po raz pierwszy pokazywany w przestrzeni publicznej targów.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA