REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Przetasowania na rynku

W czwartek WIG.GAMES spadł pod kreskę – po raz pierwszy od czasu, kiedy wystartował, czyli od 18 marca. Taniały wszystkie tworzące go spółki: CD Projekt, 11 bit studios, PlayWay, TSG i CI Games. Ten rok zapowiada się dla nich bardzo pracowicie – pracują nad nowymi grami i muszą się zmagać z rosnącą konkurencją.
Foto: AFP

– Ostatnie lata to coraz szersze otwarcie się Steama na gry niezależne małych producentów, co w konsekwencji przyniosło rekordową liczbę premier. Obecnie każdego miesiąca na Steamie ukazuje się ponad 700 gier, co daje średnią powyżej 20 dziennie – informuje Łukasz Kosiarski, analityk Pekao Investment Banking. Dodaje, że mimo wzrostu liczby użytkowników platformy Steam dostępny katalog cały czas rośnie jeszcze szybciej. Średnia sprzedaż gry spada, przez to coraz większa część produkcji debiutuje niezauważona i nie zarabia na siebie. Jeszcze kilka lat temu praktycznie nie było takich przypadków.

– To oraz ostatnie zmiany w polityce Steama dotyczące prowizji (promujące deweloperów najlepiej sprzedających się gier – red.) mogą spowodować, że w kolejnych latach wzrost liczby nowych premier będzie niższy niż w 2018 roku – dodaje ekspert. Wtóruje mu Kamil Jędrej, analityk w DM Noble Securities.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do serwisu parkiet.com
    Otrzymujesz dostęp do serwisu www.parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powi�zane artyku�y

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA