REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Ultimate Games: Na nowym rynku już w I połowie roku

Pod koniec poniedziałkowej sesji notowania Ultimate Games rosły o ponad 4 proc., do 12 zł, przy znacznie wyższych niż zwykle obrotach. Spółka zaprezentowała raport za III kwartał.
Foto: Fotorzepa/Grzegorz Psujek

Ultimate Games jest od połowy czerwca notowane na NewConnect, a 48 proc. akcji spółki jest w rękach PlayWaya – producenta i wydawcy gier, obecnego już na rynku głównym. Przy okazji publikacji wyników po trzech kwartałach spółka zapowiedziała przejście na rynek główny, które ma nastąpić za kilka miesięcy. „Dobre wyniki finansowe, rosnąca sprzedaż oraz umacnianie się naszej pozycji na rynku gier zachęciły nas do podjęcia działań mających na celu przejście spółki na rynek regulowany GPW, które planowane jest na I połowę 2019 r." – zapowiada prezes Mateusz Zawadzki.

Jego zdaniem najważniejszym wydarzeniem w mijającym kwartale była premiera pełnej wersji gry „Ultimate Fishing Simulator" w wersji na PC, która jest najlepiej ocenianym symulatorem wędkarstwa na platformie Steam.

Ostatnio głośno było z kolei o zapowiedzi gry „Priest Simulator". „Naszym zdaniem będzie to jedna z ważniejszych premier gier spółki w wersji na PC w 2019 r., poza takimi grami jak: „Deadliest Catch: The Game" czy „Unlucky 7" – twierdzi Zawadzki.

Po trzech kwartałach przychody Ultimate Games sięgają 3,39 mln zł w porównaniu z 0,68 mln zł w tym samym okresie poprzedniego roku. Zysk netto wynosi 1,25 mln zł, natomiast przed rokiem po trzech kwartałach firma miała blisko 25 tys. zł zysku netto. paan

Notowania akcji na stronie:


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA